Яя Туре изстреля Манчестър Сити към титлата

Манчестър Сити се възползва по най-добрия възможен начин от загубата на Ливърпул срещу Челси днес, след като „гражданите“ надиграха с 2:0 като гост коравия Кристъл Палас в мач от 36-ия кръг на Премиършип.

В самото начало Един Джеко (4) се разписа с глава, а второто попадение беше дело на играча на мача Яя Туре 2 минути преди края на първото полувреме.

Двубоят не се очакваше да е лесен за Сити, тъй като Кристъл Палас беше в серия от 5 поредни победи, които осигуриха оставането на отбора в английския елит. Шампионите от 2012 година обаче се справиха отлично със задачата.

Сега „гражданите“ държат в свои ръце съдбата на титлата. Разликата с първия Ливърпул (80 точки) е 3 точки, но тимът от Манчестър е с мач по-малко. Головата разлика е в полза на момчетата на Мануел Пелегрини (+8), а до края на първенството отборът има гостуване на Евертън и домакинства на Хъл Сити и Уест Хям.

Самият двубой днес не беше атрактивен за гледане, като Манчестър Сити направи нужното, за да спечели още в 4'. От самото начало гостите натиснаха, а ключово се оказа завръщането на Яя Туре от контузия.

Именно той асистира на Един Джеко за гола му 240 секунди след началото на мача. Той получи на дясното крило и центрира перфектно към нападателя, който насочи отлично топката и откри резултата.

Всичко в двубоя стана ясно в 43', а отново в центъра на събитията беше котдивоарският национал. Той направи за смях защитата на Кристъл Палас, която в предишните си 5 срещи беше допуснала 2 гола, и с фантастичен удар в горния десен ъгъл направи безпомощен Сперони.

През второто полувреме „гражданите“ умело задържаха владението на топката и не позволиха на Палас да търси гол, който да върне лондончани в мача.