Ястреба най-накрая полетя в Мастърс, Тръмп също се промъкна напред (ВИДЕО)

снимка: SPORTA.BG

Бари Хоукинс постигна първата в кариерата си победа в най-престижния не-ранкинг турнир от снукър календара – Мастърс – след като срази с 6:3 Джо Пери и се класира на четвъртфиналите в „Александра Палас“.

Ястреба има две ранкинг титли на сметката си и игра финал на Световното първенство през 2013 година, но в Мастърс бе губел първите си мачове в предишните си пет участия. Срещу Пери обаче той най-накрая успя да развали „магията“ и да се класира за следващата фаза, където ще срещне шампиона от РТC Victoria Bulgaria Open и финалист в Шампиона на шампионите Марк Алън.

Пистолета елиминира носителя на титлата в Мастърс от предишното издание на турнира Шон Мърфи с 6:4, за да намери място сред най-добрите осем в „Александра Палас“.

Джъд Тръмп също продължава пътя си към четвъртфиналите в надпреварата, след като надви труно с 6:4 Стивън Магуайър в един от най-равностойните двубои досега, макар и без много бляскави изпълнения на масата от страна на двамата майстори на щеката.

Асото поведе с 4:1, но шотландецът изравни резултата, преди да бъдат изиграни нервни 9-ти и 10-ти фрейм, отишли на сметката на Тръмп. Следващият му опонент в „Александра Палас“ ще бъде или Нийл Робъртсън, или Марко Фу.