Ясни са 16-те отбора претенденти за титлата на Ариана Аматьорска Лига в Стара Загора

След изиграването на всички срещи от квалификационната фаза на Ариана Аматьорска Лига 2012 в Стара Загора са ясни 16-те отбора-претенденти за титлата в турнира. През изминалите три дни 97 отбора с близо 1000 непрофесионални футболисти се включиха в първия етап на надпреварата, чието начало бе дадено от заместник-кмета на Стара Загора Йордан Николов.

През директните елиминации в Стара Загора преминаха общо 16 тима, които ще спорят в груповата фаза на турнира (1-3 юни). Те ще играят на уникалния мобилен стадион „Ариана Арена", който ще бъде изграден на паркинга пред Park Mall. Арената за футболни сблъсъци е без аналог досега в страната. Съоръжението разполага с трибуни за 550 души в жълт цвят; изкуствена тревна настилка от най-ново поколение; специално проектирано за мобилното игрище осветление, което позволява безпроблемно провеждане на двубоите, дори и в по-късен час.

Стотици фенове на най-популярната игра и хубавата бира, подкрепиха любимите си отбори по време на 97-те мача от квалификационната фаза на Ариана Аматьорска Лига. Непрофесионалните играчи от своя страна поднесоха интригуващи футболни сблъсъци за зрителите. По време на квалификациите през трите дни бяха отбелязани общо 583 гола.

Миналогодишният шампион „El Galacticos SZ", в чийто редици играят кметът на Стара Загора Живко Тодоров и футболната звезда Гошо Гинчев, намери място на финалите в турнира. За това ниво се класира и отборът на „Железник" с Пламен Иванов, който стана талант на турнира за 2011 г. и изкара едноседмичен пробен период в лагера на шампиона Литекс.

Останалите отбори, които продължават напред в 4 групи от по 4 отбора са „ФК Академик", „АФК Верея", „АФК АТИЛА", „Ремиза", „ФК Олимпик Галата", „Нибострой", „Атлетик", „Алигаторите", „FOREST", „Феникс", „Брайтън", „ФК Зара" и „ФК ХАСКОВО".

Финалната фаза на Ариана Аматьорска Лига 2012 в Стара Загора ще определи кои два отбора от града ще се класират за големия финал през юли. Победителят в решителния турнир ще се изправи в приятелски мач срещу шампиона на България по футбол за сезон 2011/12 година.