Ясни са 1/4-финалите на снукър Мастърс

снимка: Tai Chengzhe

Всички четвъртфинални двойки в най-престижния снукър турнир извън ранкинг системата – Мастърс 2015 – вече са ясни и днес зрителите в „Алегзандра Палас“ ще станат свидетели на следващата порция звездни сблъсъци край зеленото сукно.

Защитаващият титлата си от миналата година Рони О'Съливан ще търси поставяне на нов световен рекорд за брой сенчъри брейкове в двубоя си срещу Марко Фу, който пък блесна в предишния кръг на турнира с реализирането на максимум от 147 точки.

Друг бивш носител на отличието – Нийл Робъртсън – ще се изправи срещу Алистър Картър в дългоочакван мач. Капитана разнищи Бари Хоукинс неочаквано лесно и убедително с 6:1 в предишния кръг, докато Робъртсън елиминира Робърт Милкинс с 6:4.

Марк Алън играе с Джо Пери за място на полуфиналите в търсене на второ участие в третия кръг на Мастърс. Майсторът на щеката от Северна Ирландия надви Джон Хигинс вчера с 6:4, въпреки че съперникът му реализира три сенчъри брейка. Алън само веднъж в предишните си шест участия е стигал до полуфиналите, като съперник ще му бъде Пери, който вчера срещу Дин Дзънхуей постигна първата победа в кариерата си в „Алегзандра Палас“.

В последния четвъртфинален двубой един срещу друг се изправят Стивън Магуайър и Шон Мърфи.

Днес от 15 часа Рони О'Съливан излиза на масата с Марко Фу, а от 21 часа Алистър Картър среща Нийл Робъртсън.