Ялов Лудогорец бе наказан болезнено в Цюрих

Лудогорец загуби и втория си мач от група А на Лига Европа. Шампионите паднаха с 0:1 от Цюрих и след две срещи са без спечелена точка.

Голямата изненада в състава на Пауло Аутори бе принудителна – заради вирусна инфекция отпадна голмайсторът Клаудиу Кешерю, а на неговото място за пръв път като титуляр за „орлите“ излезе последното лятно попълнение – Жуниор Брандао. Другите 10 футболисти бяха същите, които загубиха с 2:3 от Леверкузен в първия кръг на груповата фаза.

В 15-ата минута се откри първото добро положение за „орлите“. Вандерсон центрира от корнер към напълно непокрития Антон Недялков. Националът обаче не успя да засече, а топката стигна до Марселиньо, чийто финт обаче не мина. Домакините отговориха чрез звездата си Кололи. Косоварят прати истински снаряд към вратата на Ренан от фаул, но късметът покри Лудогорец и кълбото не попадна в целта. В 26-ата минута Ренан изрита топката към Брандао. Таранът се пребори с Бангура и върна към Марселиньо. Асът на разградчани първо не можа да нанесе удар, а след това го стори с левия крак, но неточно. В самия край на първата част Вандерсон изведе Брандао, който стигна до топката, но колкото да я изкара в аут.

Лудогорец започна много агресивно втората част. Така в 54-ата минута Марселиньо се озова на добра позиция, но вместо да потърси пас, стреля силно в аут. В 60-ата минута Натанаел би красиво и силно от около 20 метра, но топката на попадна в целта. Постепенно обаче домакините отново установиха контрол над топката. В 67-ата минута Кололи отново пробва рефлекса на Ренан с тупалка от фаул, но бразилският страж изби.
Цюрих стигна до победата в 84-ата минута. Тогава Моци върна лошо към Ренан и се стигна до корнер. Кололи и Родригес разиграха късо ълговия удар и последва центрине към Палсон. Исландският национал бе напълно непокрит и с глава не остави шансове на Ренан – 1:0.

Срещата ще остане завинаги в историята на родния футбол. Причината за това, е че Козмин Моци и Светослав Дяков изравниха Христо Йовов на върха по мачове в евротурнирите за български отбори – 66. Румънецът ги е записал само за Лудогорец, а общо има 95 с тези за Динамо Букурещ. Капитанът Дяков пък е изиграл 65 за „орлите“ и един за Локо (Сф).