Ядрена бомба за старт! Сбирщайнът Верея изтръгна точка от Лудогорец

снимка: SPORTA.BG

Немислима сензация се случи в откриващия мач на пролетния полусезон в Първа лига. Тоталният аутсайдер в елита Верея взе точка след 0:0 срещу хегемона Лудогорец в Стара Загора и така интригата за титлата се завърна ас пълна сила. На "Трейс Арена" сбирщайнът от различни нации и недоказани футболисти се противопостави отлично на "орлите" и с нахъсана игра и здрава защита заслужено стигна до частичен успех.

Все пак Верея все още няма победа в първенството е и твъддо последен. Играчите от отбора дори не си знаят имената и нямаха добра зимна подготовка, но въпреки това сториха, така че разградчани се лутаха и имаха едва 2-3 чисти положения за гол. Напълно е възможно постът на треньора на шампионите Антони Здравков да е затрашен след тази чутовна издънка в града на липите и правите улици.

През първото полувреме "орлите" така и не успяха да намерят правилния път към вратата на заралии. Шансовете им стартираха още в четвъртата минута, когато Джоди Лукоки се пребори със защитата на "лъвовете" и да изпрати топката към наказателното поле. Там обаче бранител изчисти, но кълбото попадна в Марселиньо, който веднага стреля към вратата, но неуспешно. Малко след това, Андреис Ковальов стреля директно към вратата от пряк свободен удар, топката се отклони в Сисиньо, но въпреки това Пламен Илиев я улови без проблем.

В 12-ата минута, Кешеру комбинира с Лукоки, който напредваше към наказателното поле и се изплъзна от защитата на старозагорци. Вратарят Ганев обаче направи добро излизане и изчисти преди играчът да успее да играе с топката. 60 секунди по-късно, след изпълнение на корнер, топката бе изпратена към пеналта от Вандерсон, където Козмин Моци засече с глава, но не успя да я насочи към вратата и тя излезе в аут.

След половин час игра, Вандерсон стреля много опасно към вратата на "сините", а Ганев се хвърли и изби в корнер. Само минути след това, след изпълнение на ъглов удар, Антон Недялков отклони топката към Марселиньо, който беше на добра позиция във вратарското поле, но като по чудо не успя да се разпише и кълбото премина над напречната греда. Малко преди края на първата част, Марселиньо получи топката пред вратата и стреля много силно от движение, но топката отново профуча над напречната греда. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

Второто полувреме бе далеч по-слабо и за двата отбора. В 56-ата минута, Джоди Лукоки стреля мощно от близко разстояние, но Ганев се хвърли и изби топката. В 70-ата минута, попадение на Клаудиу Кешеру не бе зачетено заради засада. Голмайсторът на "орлите" успя да достигне до топката и да я търкулне в мрежата, но страничният съдия бе категоричен в решението си.

Малко след това, Вандерсон пусна хубав пас към наказателното поле, но Кешеру не успя да засече добре топката точно пред погледа на Ганев и тя излезе в аут. В 79-ата минута, Сисиньо засече топката с глава след центриране към наказателното поле, но вратарят на старозагорци отново бе на висота и изби кълбото. В края на редовното време, Вандерсон същи се отчете с фрапантен пропуск, след като навлезе на скорост в наказателното поле и веднага шутира много мощно, но топката излезе в аут.

След това равенство, Лудогорец има актив от 52 точки на върха във временното класиране в елита, докато Верея събра шест на дъното. ЦСКА е с 45, но и мач по-малко - утрешно гостуване на Черно море.