Ядрена Белгия се стовари върху клет Тунис в голово шоу

Белгия попиля с 5:2 Тунис във втори мач за двата тима на Мондиал 2018, който се оказа и най-резултатен до момента. На стадион "Спартак" в Москва звездите на европейския тим хич не се бавиха и с ранни голове показаха, че са решени на всичко, за да оставят следа на планетарния шампионат.

С 6 точки в актива си Белгия вече мисли за осминафиналите, а пък Тунис регистрира второ поражение и е аут от турнира. По два гола за Беглия забиха Еден Азар и Ромелу Лукаку. Те можеха да отбележат и хеттрик, но бяха заменени в началото на второто полувреме. С двете си попадения Лукаку се изравни в голмайсторската листа с Кристиано Роналдо, който е 4 гола на Мондиала.

В 6-ата минута Еден Азар откри резултата от дузпа, нищо че сълзите на тунизийците от изпълнението на химна на родината им преди срещата още не бяха изсъхнали. Безподадният техничар стреля в ъгъла и даде аванс на своя тим. В 16-ата минута таранът Ромелу Лукака с левачката стреля диагонално и удвои.

В ответната атака обаче Тунис се върна в мача. Брон се извиси след фаул и с глава не даде шанс на вратаря де Хеа.

Снимка 364188

Мачът влезе в желаното от белгийците русло. Темпото беше много високо и двама тунизийци се контузиха и трябваше да бъдат заменени.

В дългото добавено време в края на полувремето Лукаку вкара трети гол, след като беше изведен отлично от Тома Мюние зад защитата на съперника.

Снимка 364196

След почивката тунизиците започнаха много амбициозно. И бързо получиха четвърти гол. Еден Азар показа какво може като технично на скорост преодоля Бен Мустафа и вкара на празна врата. Всичко в мача беше вече решено.

Мартинес извади двамата си голмайстори Лукаку и Азар и пусна на тяхно място Фелайни и Бачуай. Вторият беше много активен и достигна до няколко много чисти голови положения. Заваля силен дъжд, но слънцето продължи да огрява "Откритие Арена".

Снимка 364199

Мичи може да запомни този мач с многобройните си пропуски. Все пак в 90-та минута той успя да се разпише и увеличи на 5-1.

Тунизийците играеха отворено и в добавеното време капитанът Хазри отбеляза втори гол във вратата на Куртоа.

С играта си Белгия потвърди големите си претенции на този Мондиал. Но в защитата на "червените дяволи" има проблеми.

Тунис показа, че е един от аутсайдерите на първенството. Приказките на техния треноьр, че може да се справи с Белгия се оказаха кьорфишек, предназначен за местните медии.