Ядосаният Венгер разочарован от защитата на Арсенал

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер не скри разочарованието си от представянето на отбора в защита, след като лондончани пропиляха три гола аванс и завършиха 3:3 срещу Андерлехт на "Емиратс" в среща от група D на Шампионската лига.

Така англичаните събраха 7 точки и не успяха да си осигурят преждевременно класиране за фазата на елиминациите, за които със сигурност продължава Борусия Дортмунд, който има пълен актив от 12 точки. Андерлехт е трети с 2 точки, а Галатасарай е последен само с точка.

"Ядосан? Да. Но трябва да отдадем заслуженото и на съперника. Те се бориха до края, а ние се представихме слабо в защитен план от първия до последния човек. Не се чувствахме комфортно и бяхме наказани. Те имаха и малко късмет с първия гол, който беше от засада, но като цяло играта ни в отбрана не беше достатъчно добра", коментира Венгер.

Дори преди Микел Артета да даде аванс на Арсенал от дузпа в 25-ата минута, Андерлехт на няколко пъти застраши англичаните с директния си и бърз футбол. Домакините поведоха с 2:0 с попадение на Алексис Санчес в 29-ата минута, а в 58-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн направи резултата класически и всичко изглеждаше решено.

Антъни Ванден Боре вдигна своя отбор с два гола в 61-а минута и 73-а от дузпа, въпреки че при първото попадение той беше в явна засада. В последната минута сръбският нападател Александър Митрович с глава изравни за 3:3.

"При 3:0 си помислихме, че сме си свършили работата. Имаше и умора, но те завършиха мача по-силно и бяха по-остри. Наказаха ни. Това е много разочароващо.

В Шампионката лига трябва да си концентриран във всеки един момент, защото в противен случай може да си изпатиш. Ние със сигурност не бяхме в последните 30 минути. Ще говоря с футболистите, но това, което им кажа в съблекалнята, си остава в съблекалнята", заяви Венгер.

Наставникът на Андерлехт Бесник Хаси пък каза, че никога няма да забрави този мач. "Аз все още съм млад треньор, надявам се още дълго време да бъда в занаята, но този мач ще остане завинаги в спомените ми.

Може би от Арсенал си помислиха, че са ни победили и искаха да позабавляват публиката. Изключително съм горд от моя отбор. Момчетата показаха характер и качества и свършиха прекрасна работа", каза Хаси, цитиран от БТА.