Взехме само гейм от Италия в Лигата на нациите

България отстъпи с 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 19:25) на Италия във втория си мач от група 10 в Лигата на нациите. Така волейболните национали са с една победа (б.а. над Япония) и една загуба от турнира в Осака. Утре те ще се изправят срещу Полша в последния си мач в Страната на изгряващото Слънце. Срещата е от 05:10 българско време и ще бъде предавана пряко по MAX Sport 1 и на Facebook страницата на канала.

Селекционерът Пламен Константинов не направи нито една промяна в стартовия състав от първия мач с Япония. В него отново попаднаха Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Теодор Салпаров - либеро.

Срещата започна изключително равностойно и двата отбора водиха война на нерви до края на гейма. В крайна сметка италианците успяха да си осигурят минимална преднина и излязоха напред в мача.

В началото на втората част силите отното бяха много изравнени. Италия обаче успя да натрупа аванс от 3 точки (19:16), който осигури по-голямо спокойствие на волейболистите в края на гейма. При 21:18 на мястото на Валентин Братоев в игра се появи Димитър Маринков, който направи своя дебют с мъжкия национален отбор. И неговото включване не успя да подобри разколебаното посрещане, а италианците се възползваха от възможностите си и поведоха с 2-0 гейма.

Българските волейболисти не се предадоха и след изключително оспорван трети гейм се доближиха до Италия в резултата (1-2 гейма).

В последната част България стартира добре и имаше преднина от 3 точки (8:5) при първото техническо прекъсване, но след това допусна изравняване (8:8). Италия дори поведе при 9:8. След кратко гонене в резултата, адзурите дръпнаха с 6 точки (17:11) и не позволиха на играчите на Пламен Константинов да ги притеснят до края на мача.