Втородивизионният Марица удари евробоеца Ботев насред Коматево

Изненадващо Марица победи Ботев с 1:0 в контролна среща на базата в Коматево. Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на Аян Съдъков. Срещата бе по-кратка, играха се две полувремена по 35 минути.

В началните минути на срещата и двата тима си размениха по едно опасно положение. Рангел Игнатов стреля към вратата на канарчетата, но Кайзер спаси. В 16-та минута падна единственото попадение мача. Димитър Юруков навлезе от дясно и с хубав диагонален удар откри резултата – 0:1. Ботев можеше да отговори бързо. В 22-минута канарчетата спечелиха дузпа, но Аксел Босекота изпусна от бялата точка. Последваха силни минути за жълто-черните, но ударите им така и не попадаха в целта.

През втората част Ботев бяха по-активни и търсеха изравнителен гол. Той така и не дойде и маричани победиха. След последния сигнал публиката изпрати с ръкопляскания жълто-сините.

Ботев: Даниел Кайзер (Стелиан Ангелов), Кристиян Димитров, Лазар Марин, Радослав Апостолов, Алваро Юлиано, Серкан, Кристиан Добрев, Иван Василев, Тони Тасев, Фернандо Вияна, Аксел Босекота

Марица: Илия Николов, Никола Марин, Аранас Ташолов, Семер Алхюсеин, Даниел Спасов, Петър Чалъков, Иван Кирев, Георги Георгиев, Рангел Игнатов, Джунейт Яшар, Димитър Юруков