Всички резултати от НХЛ: Пантерите взеха дербито на Флорида с Тампа Бей

Отборът на Флорида Пантърс победи с 3:1 Тампа Бей в дербито на щата Флорида от програмата на Националната хокейна лига.

Решителният гол в мача, дал аванс на "пантерите" от 2:1, падна 4:28 минути преди края, когато Райли Смит открадна шайбата от Виктор Хедман и с елегантен завършващ удар не остави шансове на вратаря на Тампа Бен Бишъп.

Преди това Джонатан Марчесо даде аванс на домакините още в четвъртата минута на двубоя, но в началото на последната третина Онжей Палат изравни.

Крайното 3:1 оформи Дерек Маккензи на празна врата 36 секунди преди последната сирена.

В най-резултатния двубой от тази нощ Ню Йорк Айлендърс победи в "Барклийс Сентър" гостуващия Ванкувър с 4:2.

След равностойни първи две части, във всяка от които двата тима си размениха по гол, в третата домакините от Ню Йорк успяха да наложат волята си.

Кал Клътербък и Андрю Лад се разписаха в рамките на 99 секунди в средата на третия период, за да осигурят победата на тима си.

Другите голове за Айлендърс реализираха Джейсън Химера и Николай Кулемин, докато за Ванкувър точни бяха Даниел Седин и Маркус Гранлунд.

В последния мач от тази нощ Бостън наделя над Бъфало с 4:0.

Туука Раск направи 32 спасявания за 32-рия си шътаут в кариерата, а първи голове за "мечоците" през сезона реализираха Дейвид Крейчи и Райли Неш.

Другите две попадения за домакините реализира Брад Маршан и Давид Пастърнак при числено превъзходство на леда.