Всички резултати от НХЛ: Микаел Гранлунд донесе победата на Минесота

Микаел Гранлунд се разписа 44.5 секунди преди края за победата на Минесота с 1:0 у дома срещу Бостън в среща от редовния сезон от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Вратарят Деван Дубник спря 25 удара в своя четвърти мач без допуснат гол през сезона.

Гранлунд се разписа след подаване на Йонас Бродин и преодоля стража на гостите Тука Раск.

Минесота вкара 10 гола в последните си 7 двубоя, в които постигна 3 победи. Уайлд има допуснати 29 попадения в 16 мача през кампанията, което е най-доброто постижение в Лигата до момента. Алекс Килърн се отличи с гол и асистенция за Тампа Бей при победата с 4:1 като гост срещу Бъфало. Лайтнинг се поздрави с успех в първи си двубой без капитана си Стивън Стамкос, който е контузен в коляното.

Никита Кучеров, Никита Нестерьов и Брейдън Поинт също бяха точни в полза на победителите. Коуди Франсън вкара единственото попадение в полза на Сейбърс.

Бъфало няма нито една победа в последните си шест двубоя.

Сейнт Луис победи с 3:2 като домакин срещу Сан Хосе. Джейдън Шварц се разписа на два пъти, а съотборникът му Дейвид Перън вкара решителното попадение за Блус. Вратарят Джейк Алън се отличи с 29 спасени шайби за домакините.

Кевин Лабан реализира първия си гол в НХЛ, а Лоугън Кутюр също се разписа в полза на Шаркс. Отборът от Сан Хосе допусна втората си поредна загуба.

Далас също победи с 3:2 като домакин срещу Колорадо. Патрик Ийвс, Брет Ричи и Джони Одуя вкараха голове за победителите през първата част. Нейтън Маккинън върна едно попадение в полза на гостите във втория период, докато Михаил Григоренко се разписа за 3:2 в третата част.