Всички резултати от НХЛ: Чикаго измъкна победа срещу Далас в продълженията

Мариан Хоса се разписа 4:31 минути след началото на продължението за победа на Чикаго с 4:3 срешу Далас, благодарение на което "черните ястреби" спечелиха шестия си пореден мач в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и останаха начело на Западната конференция.

Те са равни по точки с отбора на Едмънтън, който в неделя вечер се наложи с 2:1 срещу Детройт като гост.

Джонатан Тейвс отбеляза гол и записа две асистенции, а Патрик Кейн вкара за трети път в последните четири мача, с което Чикаго вече спечели домакинствата си от серията срещу Далас. Кейн вкара и в събота вечер, когато "черните ястреби" надвиха с 3:2 Звездите. Те пък от своя страна получиха шанс да изравнят серията чрез числено предимство в продълженията, но не се възползваха.

Скот Дарлинг спря 32 удара на вратата на отбора от Чикаго, който вече е с баланс 7-1-1 като домакин в лигата.

Едмънтън продължи изненадващия си поход към първото място в Западната конференция, след като спечели с 2:1 в зала "Джо Луис".

Детройт всъщност поведе в резултата с гол на Джъстин Абделкадер след 8:53 минути игра през първата третина, но Тайлър Питлик изравни в самия край на частта, а Райън Нюджънт-Хопкинс беше точен 20 секунди преди сирената на втората третина за пълния обрат.

Отборът на Ню Йорк Рейнджърс се доближи на точка от лидерската позиция в Източната конференция, след като Джонатан Милър, Йеспер Фаст и Павел Бухневич вкараха голове в рамките на 4 минути във втората третина при победата с 5:2 над Уинипег. Кевин Хейс и Матс Дзукарело отбелязаха другите два гола за Рейнджърс, които водят в лигата по отбелязани гола с 55. Средно по 4.23 на мач.