Времето изтича за Мирослав Клозе

Единственият типичен централен нападател в състава на Германия за Световното първенство 2014 – Мирослав Клозе – има все по-малко възможности да постави нов рекорд по голове на шампионати на планетата.

Германия се изправя пред първото си истински страшно изпитание на Мондиал 2014 – в четвъртфиналния двубой Бундестимът трябва да преодолее Франция, а Клозе отново няма да започне сред титулярите.

Нападателят на Лацио изравни постижението на Феномена Роналдо с отбелязване на изравнителното попадение за 2:2 с Гана, с което вече има 15 гола на сметката си на световни футболни финали. Клозе се нуждае от още един гол, но не е ясно колко още шансове ще получи в Бразилия.

След равенството с Гана, в което той отбеляза, включвайки се от резервната скамейка, Клозе игра през второто полувреме в мача без напрежение срещу САЩ. Въпреки че имаше на разположение 45 минути, роденият в Полша реализатор не можа да намери пътя към мрежата на Тим Хауърд.

Сега Клозе може да се надява на най-много 30 минути срещу Франция (ако няма продължения), а „петлите“ определено не са най-подходящия отбор, когато търсиш поставяне на нови рекорди.

Франция – Германия започва от 19 часа българско време на стадион „Маракана“ в Рио де Жанейро.