Вратарят на Едмънтън отказа Сан Хосе с рекорд по спасявания

Вратарят Бен Скривънс постави рекорд в НХЛ за спасявания в редовния сезон при мач без допуснат гол, отразявайки 59 удара при успеха на Едмънтън над Сан Хосе с 3:0 в мач от редовния сезон в НХЛ.

Скривънс подобри предишното постижение от 54 отразени удара на Майк Смит от Финикс, поставено при победата над Кълъмбъс на 3-и април 2012-а година, припомня БТА. За Едмънтън това бе трети пореден успех в шампионата. Джъстин Шулц, Джордън Еберле и Тайлър Хол бяха точни за домакините.

Рейнджърс победи Айлендърс с 2:1 в дербито на Ню Йорк Даниел Карчило вкара победния гол 4:36 минути след началото на третата част, а срещата се игра пред над 50 хиляди зрители на стадиона на бейзболния Ню Йорк Янкийс при температура от минус 6 градуса. Беноа Пулио също бе точен за Рейнджърс, а за Айлендърс се разписа Брок Нелсън.

Шампионът Чикаго спечели гостуването си на Ванкувър с 5:2. Брендън Саад се отличи с два гола и асистенция, а по едно попадение добавиха Джонатан Тейвс, Патрик Кейн и Мариан Хоса. Кори Кроуфоърд направи 29 спасявания. За домакините се разписаха Крис Хигинс и Том Сестито.