Вратарят Мартин Бродюр се разписа за Ню Джърси

Легендарният вратар на Ню Джърси - Мартин Бродюр, вкара третия си гол в кариерата и спаси 17 удара за победата над Каролина с 4:1 в Националната хокейна лига. 40-годишният Бродюр се завърна на леда след месец отсъствие заради контузия в гърба и веднага внесе импулс в редиците на Джърси.

Питър Харолд, Адам Хенрик и Андрей Локтионов вкараха другите попадения за тима на Джърси, който прекъсна серия от три поредни загуби. Джеф Скинър вкара почетния гол за отбора на Каролина, който допусна пето поредно поражение.

Лош ден имаха отборите от Ню Йорк - Айлендърс и Рейнджърс, които загубиха у дома. Айлендърс допусна разгром от Монреал с 2:5 и това е второ поредно поражение за нюйоркчани и първо от този съперник в трите мача помежду им този сезон.

Брайън Джонта вкара решителния гол в началото на третия период, с който канадците поведоха в резултата за 3:2. Рейнджърс също загуби у дома - от Флорида с 1:3. Вратарят на Флорида Джейкъб Маркстрьом бе в основата на успеха, като спаси 44 удара и бе близо до първия си шутаут в НХЛ, но Мариан Габорик вкара почетен гол за Рейнджърс малко преди края и отне това признание за Маркстрьом.

Далас надигра Лос Анджелис с 2:0 като гост и постигна четвърта поредна победа в Стейпъл Сентър. Двама ветерани - 41-годишният Яромир Ягър и 40-годишният Рей Уитни, се разписаха в третата част и донесоха успеха за тексасците.

Вашингтон разгроми Уинипег с 4:0 като гост. Брейдън Холтби спаси 20 удара за четвъртия си шутаут този сезон, а Александър Овечкин се отличи с гол и две асистенции за успеха на столичани. Никлас Бакстрьом добави гол и асистенция, Трой Брауър и Маркус Йохансон също се разписаха за победата на Вашингтон.