Вратар провали Левски срещу Берое в Стара Загора

снимка: levski.bg

Отборът на Левски катастрофира срещу Берое, след като "сините" загубиха с 1:2 в Стара Загора в 4-ия кръг от А група, като двубоят беше повторен дебют за Георги Иванов - Гонзо начело на "сините".

Големият виновник за гостите се казва Стефано Кунчев, който допусна ужасяващи грешки  и при двата гола на "заралии". Първо в 5' вратарят опита да избие, но право в краката на Мапуку - 1:0.

В 21' пък излезе и опита да изчисти, но отново уцели Мапуку, който на празна врата успя да се разпише. В 35' Домо успя да върне 26-кратните шампиони, но силите през второто полувреме не стигнаха дори за равенство.

Така "сините" допуснаха второ поражение в шампиона и имат едва 4 точки в своя актив. Това е достатъчно за 10-о място, докато Берое записа първия си успех и с 5 точки се намира на 7-о място.

Това е и 5-и пореден двубой, в който Левски не успява да стигне до успех срещу Берое, включително и категорична загуба с 0:3 в контролна среща преди началото на шампионата.

Домакините от Стара Загора почнаха по-добре и натиснаха своя съперник, а в 5' Самир Аясс беше изведен по дясното крило. Той центрира в наказателното поле, където Кунчев изпусна топката и я прати право в краката на Мапуку - удар на нападателя и след ужасяваща грешка 1:0 за Берое.

"Сините" се хвърлиха в атаки, от които не дойде нищо опасно освен един пряк свободен удар за Гаджев, но той прати топката в стената. В 21' пък дойде нова абсурдна грешка на Кунчев, който направи задачата на своя тим много трудна.

С изритана топка напред Берое се опита да организира атака, но Кунчев излезе, за да изчисти. Той обаче подари топката на Мапуку, който на празна врата реализира за 2:0.

Само две минути по-късно Аясс изведе по прекрасен начин нападателя зад защитата на Левски, а отново Кунчев реши да не излиза и да пресреща Мапуку. За щастие на "сините", стрелецът на Берое прати топката в аут.

Шокът за Левски беше голям, но защитата на Берое върна жеста на "сините" в 35'. При слабо центриране на Гаджев двама в зелено не успяха да избият и топката попадна в краката на Домовчийски. Нападателят стреля диагонално с десния си крак и успя да намали резултата - 2:1.

Левски продължи с натиска, като няколко добри пробива на Бедоя и Аниете затрудниха отбраната на Берое. Домовчийски и Педро обаче се отчетоха с пропуски. Полувремето пък завърши със страхотен удар на Керкар от далеч, който свари Кунчев неподготвен, но топката премина на сантиметри от горната греда - 2:1 на почивката.

Гонзо направи цели две промени, като извади Кунчев и пусна Наумовски, докато и Минев отстъпи мястото си на Радослав Димитров. Това обаче ограничи избора му при смени в предни позиции, което се оказа решаващо след 60'.

До тогава Левски беше по-активен, като Аниете и Бедоя притесняваха сериозно защитата на домакините, но Влади Гаджев и Луис Педро не успяха да се възползват от добри техни подавания. След това "сините" видимо отпаднаха физически, а Гонзо смени Гаджев и пусна Валери Божинов, изменяйки тактиката на 4-4-2.

Чак в 81' можеше да се стигне до гол за "сините", след като при разбъркване Аниете можеше да нанесе голов удар, но не намери добре топката и тя беше избира. 3 минути по-късно Божинов беше изведен добре в наказателното поле, но загуби контрол върху топката.

Луис Педро пък едва не се превърна в герой за своите, след като изчистена топка падна на десния му крак и той от воле стреля мощно, но коженото кълбо се отби в гредата и излезе в аут.

До края на двубоя Левски не създаде повече положения и не успя да изравни резултата - 2:1 за Берое.

Преди срещата

Домакините имат един основен проблем със състава си, след като Иван Караджов няма право да играе заради червения си картон срещу Литекс.

В Левски пък няма особени проблеми със стартовия състав, като Валери Божинов се връща в групата на отбора.

В последните 3 официални двубоя Левски няма победа над Берое, като последната победа беше постигната от Николай Митов в А група преди два сезона. Двата отбора изиграха и една контрола, която беше спечелена от Берое с 3:0. Тогава треньор на Левски беше Пепе Мурсия, който беше уволнен в понеделник.

"Сините" ще бъдат водени от Георги Иванов - Гонзо до края на сезона. Това е дебютният му двубой.

Берое (4-3-3): Макенджиев, Зехиров, Иванов, Елиаш, Пенев, Аясс, Джоман, Костадинов, Керкар, Христов, Мапуку

Левски (4-2-3-1): Кунчев, Крумов, Стойчев, Белаид, Минев, Сърмов, Гаджев, Аниете, Педро, Бедоя, Домовчийски.