Вратар провали ЦСКА в тежък двубой срещу Черно море във Варна

В изключително скучен двубой от 8-ия кръг на българската А група ЦСКА изпусна „спечелен“ двубой и завърши наравно 1:1 срещу Черно море във Варна и за 8-и пореден път не успя да спечели на „Тича“.

Двубоят беше лишен от особени футболни качества, като определено най-добрият момент беше голът на Фелипе Рибейро в 32', когато халфът от 20 метра стреля безпощадно от воле и препарира Китанов.

През второто полувреме пред двете врати имаше само едно добро положение за Тунчев в 50', а от победата ЦСКА беше лишен от собствения си вратар. В 85' Дивиш излезе да изчисти изритана топка, но не успя да я уцели, а резервата Петков я вкара в опразнената врата.

Така „червените“ продължават да са без победа във Варна от 2008 година насам, когато отново с наставник Стойчо Младенов 31-кратните шампиони спечелиха с 2:0.

Въпреки това ЦСКА остава №1 в А група с актив от 17 точки, което е с 3 повече от действащия шампион Лудогорец. Черно море е на 9-о място с актив от 6 точки, 4 от които спечелени от новия треньор Никола Спасов.

4113262

Стартовите 11 на двата отбора:

Черно море: Китанов, Александров, Котев, Станчев, Венков, Стенио, Паланков, Райков, Коконов, Божилов, Манолов

Дивиш, Кукоч, Тунчев, Илиев, Василев, Сънди, Рибейро, Маркиньос, Милисавлевич, Силва, Буш

Първо полувреме

Мачът почна в бавно темпо, като лидерът в класирането държеше инициативата, но защитата на Черно море действаше спокойно срещу Силва, Милесавлевич и компания.

Положенията в първите 20 минути липсваха, но след това в наказателното поле на ЦСКА стана напечено. Първо, домакините искаха дузпа за игра с ръка на защитника на "червените" Тончи Кукуч, а в 22' Стенио преодоля Дивиш и стреля към вратата, но там Тони Силва успя да избие с глава.

4113261

4 минути по-късно при контраатака Симеон Райков проби към наказателното поле и стреля от 16 метра, но Дивиш се отчете с прекрасна намеса. При добавката на Манолов беше отсъдена засада. Противно на показаното на терена до момента обаче ЦСКА успя да поведе.

С първото си по-сериозно положение в 32' Фелипе се озова в прегръдките на своите, след като Буш свали висока топка за халфа, а той от над 20 метра с мощен удар от воле направи Китанов абсолютно безпомощен.

Домакините не успяха да реагират адекватно на отправеното предизвикателство и до края на полувремето към Дивиш не беше отправен нито един удар, докато "червените" спокойно завършиха полувремето, имайки контрол в двубоя - 0:1.

4113260

Второ полувреме

Темпото през втората част отново беше мудно, което помагаше повече на ЦСКА, който спокойно бранеше своя аванс, а Якуб Дивиш нямаше почти никаква работа. В 50' пък Тунчев можеше да реши всичко в срещата, след като с прекрасен удар с глава едва не удвои, но Китанов се отчете с веща намеса.

Спасов пусна Брухард и Петков в опит да промени нещо в играта на своите, но това така и не се получи. Соарес и Бергонси пък се появиха за ЦСКА, за да освежат действията на халфовата линия в състава на Стойчо Младенов.

4113259

Двата отбора едва-едва си подаваха топката, като след минаването на центъра редовно играчите бъркаха в своите подавания. В играта на ЦСКА имаше малко повече креативност, но Силва и Суарес на два пъти не успяха да намерят очертанията на вратата на своя домакин.

Към края на мача събитията на терена не се промениха, но в 85' се стигна до изравняване на резултата, за което вина носи изцяло Дивиш. След изчистена от защитата на Черно море топка Петков се устреми към вратаря на "червените", който не уцели топката в опит да изчисти. Така резервният нападател остана сам срещу вратата и успя да изравни.

До края на двубоя ЦСКА се опита да стигне до победата, но по посока вратата на Китанов не беше отправен нито един удар - 1:1 краен резултат.