Вратар лиши Тонев от първи гол за Селтик

Българският национал Александър Тонев влезе като резерва за Селтик при успеха с 4:0 като гост над Хартс в 4-ия кръг на турнира за Купата на Шотландия.

Детелините нямаха никакви проблеми с лидера във втората дивизия, след като Хартс остана с десет човека още в 8-ата минута заради червения картон на Гомис.

С два гола се отличи холандският централен защитник Върджил ван Дайк, който откри резултата в 29-ата минута, а след това в 61-ата минута оформи крайното 4:0. Джон Гуйдети удвои в 52-ата минута от дузпа, а Антъни Стоукс се разписа в 54-ата.

Тонев се появи на терена в 57-ата минута на мястото на местния талант Джеймс Форест, а в 77-ата минута имаше шанса да се разпише. Вратарят Нийл Александър обаче предотврати сигурно попадение, като само отби топката, но нямаше кой да я довкара.

Българинът направи отново доста добри включвания по фланга, но те не бяха оползотворено от явно отпусналите се играчи на Селтик.

По-рано днес другият местен мастодонт Глазгоу Рейнджърс разсипа с 3:0 елитния Килмарнък и също продължава в 5-ия кръг на турнира за Купата на страната.