Волфсбург разтресе шампионския стол на Байерн (ВИДЕО)

Вторият полусезон от немската Бундеслига започна с разгром, след като Волфсбург наказа всички грешки на Байерн (Мюнхен) и ги победи с 4:1 на стадион „Фолксваген Арена” в мач от 18-я кръг.

Ван Дост в 4-тата и 46-тата минута, Де Брюн 52-ра и 73-та минута, а почетното попадение за гостите отбеляза Бернат в 55-тата.

С тази победа Волфсбург ще събере актив от 37 точки и ще се доближи на 8 от водача Байерн (Мюнхен)

Дитер Хекинг стартира двубоя с Бенаглио, Налдо, Родригес, Нохе, Густаво, Перишич, Виериня, Калигури, Де Брюн, Арнолд, Дост.

Пеп Гуардиола заложи на Нойер, Боатенг, Алаба, Роде, Данте, Робен, Швайнщайгер, Алонсо, Бернат, Мюлер, Левандовски.

Двубоят започна с лек натиск на Байерн (Мюнхен) и във втората минута Ариен Робен се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от Луис Густаво.

В 4-тата минута изненадващо за всички Волфсбург поведе. Кевин де Брюн получи добър пас от Иван Перишич и без да се замисля изведе Бас Дост, който бе сам в наказателното поле и направи Мануел Нойер безпощаден.

Последва мигновен натиск на шампионите и 5 минути по-късно Бастиан Швайнщайгер можеше да обстрелва вратата на Диего Бенаглио от пряк свободен удар, но стражът се справи блестящо и улови кълбото.

Баварците владееха в пъти повече от противника си през първите 20 минути, но след това домакините постепенно изравниха играта и на моменти дори бяха по-дейния и опасен отбор на „Фолксваген Арена”.

Към края на първата част играта се изравни и се накъса след няколко по-груби нарушения около центъра на терена.

В 46-тата минута Бас Дост реализира и втория си гол в мача. При центриране от фаул Алаба не изчисти добре и топката се озова на десния крак на Дост, той не я уцели по най-добрия начин, но тя придоби фалц, който се оказа неспасяем за Нойер и домакините се оттеглиха с два гола аванс на почивката.

Втората част започна отново с натиск на шампионите, но по подобие на първата част, Волфсбург отбеляза  – пас за Кевин де Брюн, който се намираше преди линията на центъра, пробяга цялата половина на Байерн и за трети път след само 52 минути игра Нойер извади топката от мрежата си.

Само три минути баварците върнаха едно попадение чрез , след като Налдо изчисти топката от ръцете на своя вратар и тя попадна в Хуан Бернат, който от близо не сбърка – 3:1.

В 73-тата минута Де Брюн сложи край на спора в мача. Младият белгиец отново пробяга половината игрище, финтира без проблем Данте и с бомбен шут даде отново преднина от три гола на тима си.