Волфсбург изостава "само" на 11 точки от Байерн

Пред 28 428 зрители на своя стадион "Фолксваген Арена"  отборът на Волфсбург победи Кьолн с 2:1 в мач от 17-тия кръг на  германското футболно първенство. Така Волфсбург запази второто  място във временното класиране на Бундеслигата с актив от 34  точки след лидера Байерн /Мюнхен/, който има 45 точки.

На трето  място е Байер /Леверкузен/ с 28 точки, а на четвъртото място е  Борусия /Мьонхенгладбах/ с 27 точки.

След загубата Кьолн остава на 11-то място с актив от 19  точки.  Гостите от Кьолн поведоха в резултата в 11-та минута след  точен удар на Доминик Марох. Само след пет минути "Вълците",  както наричат играчите на Волфсбург, изравнха резултата с гол на Бас Дост.

В 78-та минута бразилецът Налду вкара гол и донесе  победата на "Вълците", които ще зимуват на второто място в  германското футболно първенство.

В следващия, 18-ти кръг отборът на Волфсбург ще бъде домакин  на шампиона и лидер Байерн /Мюнхен/, а мачът е на 30-ти януари  2015 година.