Волфсбург и Мьонхенгладбах с разгромни победи (ВИДЕО)

Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) продължиха с доброто си представяне в германската Бундеслига и запазиха втората и третата позиция в класирането, които дават право на директно участие в Шампионска лига.

Андре Шюрле отбеляза първия си гол с екипа на Волфсбург в 76-ата минута след поредната асистенция на Кевин де Бройне и фиксира крайното 3:1 срещу Щутгарт. Рикардо Родригес от дузпа откри в 41-ата минута, но Харник изравни само три по-късно.

Отново Родригес възстанови аванса на домакините, преди Шюрле да елиминира интригата четвърт час преди края. Така „вълците“ събраха 57 точки и запазиха дистанцията от седем пред третия Борусия (М), но изостават с точно толкова от лидера Байерн, който по-късно в събота гостува на Дортмунд.

VfL Wolfsburg 3 - 1 VfB Stuttgart All Goals and...by ViralDailyTV

Борусия (М) с 50 точки запазва третата позиция, след като спечели с 4:1 визитата си на Хофенхайм, въпреки че още в 17-ата минута Шиплок даде аванс на домакините. Макс Крузе от дузпа изравни в 26-ата, а Патрик Херман в 31-ата и Рафаел в 36-ата осигуриха комфортен аванс на почивката.

Отново Херман в 51-ата минута се разписа за Борусия и фиксира крайното 1:4, с което увеличи сметката си през сезона на 10 гола.