Волейболният тим на УНСС със сребро на Евро Универсиада

Волейболният отбор на Университет за Национално и Световно Стопанство София за мъже спечели сребърни медали на изигралата се в Париж, Франция Европейска Универсиада (Турнир на петте топки - футбол, волейбол, баскетбол, хандбал и ръгби). Момчетата на треньора Петър Иванов се изправиха срещу университетски отбори от Франция, Белгия, Италия, Чехия и Германия.

Организаторите на турнира бяха решили в груповата фаза да се играят два от три гейма и българите постигнаха две победи – 2:0 срещу Международния  Университет за Социални Науки (Рим, Италия) и отново 2:0 срещу домакините от Университета за Мениджмънт и Финанси (Сержу, Франция). Сънародниците ни завършиха на втора позиция в групата, след като бяха надиграни също с 2:0 от Университета в Гент (Белгия).

4139522

В 1/2-финалната фаза играчите на УНСС се изправиха срещу нов съперник от Париж , Университета Леонардо да Винчи. Възпитаниците на Петър Иванов стартираха трудно срещата и загубиха първите два гейма, но след това се мобилизираха и спечелиха следващите три гейма, с което си гарантираха и място на финала.

В последния ден на турнира „икономистите” отново имаха за противник момчетата от белгийския унивеситет, но и този път не успяха да им се противопоставят и загубиха тежко с 3:0.

4139523

Младите спортисти имат два дни за разходки във френската столица, а утре ще поемат обратно към България.

Женският отбор на българския университет също взе участие в надпреварата, но отпадна в групите на турнира.