"Вълците" ухапаха и Майнц, вече са втори

Волфсбург се изкачи на второ място в класирането на германската Бундеслига, след като надви категорично с 3:0 Майнц 05 (без Тодор Неделев в групата) и му нанесоха първа загуба през този сезон.

„Вълците“ на Дитер Хекинг вече имат 17 точки след 9 мача и са на втора позиция в класирането с еднакъв актив и по-добра голова разлика от Хофенхайм. Борусия (Мьонхенгладбах) може да изпревари гореспоменатите два отбора, но за целта не трябва да губи домакинството си на Байерн (Мюнхен) в късен мач днес.

Майнц преклони глава за първи път в Бундеслигата и остава на шеста позиция с 14 точки, но все пак близо до челото. Възпитаниците на Каспер Хюлманд нямаха съпротивителни сили срещу домакина си, въпреки че в четвъртък Волфсбург изигра мач от Лига Европа, и то като гост на Краснодар, който спечели също убедително с 4:2.

Както и срещу руския клуб, така и днес, бранителят Налдо се възползва по най-добрия начин от предимството си при игра с глава и след центриране от статично положение в 15-ата минута изведе „вълците“ напред.

В 58-ата защитата на Майнц отново се пропука при защита на статично положение, като този път точен за домакините бе Иван Перишич – 2:0. Крайното 3:0 реализира Даниел Калигури в 87-ата минута, за да направи разгрома на гостите пълен.