"Вълците" биха "хлапетата", но отпаднаха от Лига Европа след гладиаторска битка в Рим

снимка: olweb.fr

Рома отпадна от 1/8 финалите на Лига Европа за сметка на Олимпик Лион. "Вълците" спечелиха с 2:1 на "Олимпико", но това не стигна, след като в първия мач във франция "хлапетата" победиха с 4:2. Така с общ резултат от 5:4 Лион е на 1/4 финал.

Противно на логиката и натиска на Рома, Муктар Диакаби откри резултата след хубаво изпълнение с глава и изведе Лион напред в резултата. Кевин Стротман изравни минута по-късно. Напрежението пред вратата на "хлапетата" се запази до края на първото полувреме.,

Второто полувреме започна още по-силно за Рома. Логичното се случи и след разбъркване в наказателното поле Люка Тузар си отбеляза автогол. След това "вълците" протестираха за дузпа, но съдията в мача Виктро Касай подмина ситуацията. След това в 75-ата минута Едвин Джеко вкара топката във вратата, но страничният съдия вдигна флага за засада на Ел Шарауи, който обаче не бе в такава. Грешката на съдиите коства и класирането на домакините на 1/4 финалите.