Вия посече бившия си клуб, но Неймар даде аванс на Барса за Суперкупата (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид и Барселона не успяха да решат кой е по-достоен за носител на Суперкупата на Испания и след 1:1 на "Висенте Калдерон" оставиха интригата да се решава след седмица на "Камп Ноу".

Двубоят започна отлично за "дюшекчиите", които поведоха в 12' с превъзходен гол на Вия, който отпразнува бурно първия си гол за новия тим, и то срещу бившите си съотборници. Неймар обаче влезе като резерва и развали радостта на испанеца с гол в 66'.

Неприятната новина за Мартино обаче е свързана с Меси, който беше заменен на почивката от Фабрегас заради мускулно растежение. Въпреки това през втората част Барса бе по-добрият отбор.

Реваншът е след седмица на "Камп Ноу", а попадението на Неймар дава предимство на каталунците в поредния им финал за Суперкупата на страната.

Срещата започна в познатото темпо, като Барселона овладя центъра, докато Атлетико разчиташе на контраатаки. Точно така се стигна до 12', в която Вия наказа безпощадно бившия си тим.

При бърза атака топката се озова на лявото крило, където Арда Туран напредна и центрира отлично към бившия нападател на катлунците. Той от границата на наказателното поле не се засуети и стреля силно от воле и реализира красив гол в долния ляв ъгъл на Валдес - 1:0 за столични.

Преди него първата опасност в мача беше за Меси, но той не успя да се възползва от възможността и вратата на Атлетико остана суха.

В следващите минути Барселона осъществи натиск, но Меси се позагуби, докато положенията пред вратата на Куртоа липсваха с изключение на няколко удара в аут.

От своя страна при контраатаки Вия стреля цели 3 пъти, но и той не сполучи. На полувремето пък Фабрегас се появи на терена, заменяйки изненадващо Лео Меси. Това освежи играта на гостите, които имаха реални шансове след почивката, но Иниеста не успя да преодолее Куртоа.

В 58' пък шанс за изява получи Неймар, който замени слабо представилия се днес Педро. Стигна се до 66', в която Алвеш и Шави комбинираха отлично, а бразилецът успя да центрира на далечната греда, където Неймар с глава заби първия си гол в официален мач - 1:1.

Веднага след попадението на новата перла на Барса Вия бе на косъм да шокира бившия си тим, но в последния момент Валдес успя да парира удара от малък ъгъл на испанския национал. Последваха атаки на гостите, но Алексис и Фабрегас не намериха целта.

В опит да промени развоя на нещата Симеоне направи три смени до 80', като вкара Торес, Баптистао и Родригес, но Барселона продължи да диктува темпото на игра. Въпреки това каталунците не материализираха своето превъзходство и първата среща за Суперкупата остана без победител.

Atletico Madrid vs Barcelona 1:1 GOALS HIGHLIGHTSby footballdaily1