Витоша с първа победа в родния елит след 32 мача

снимка: lap.bg

Витоша (Бистрица) най-накрая постигна първа победа за сезона в Първа професионална лига. В група А от втората осмица "бистришките тигри" надиграха Черно море у дома с минималното 1:0 и след 32 изиграни мача вече могат да се похвалят с първи три точки.

Витоша стартира уверено срещата и имаше първата опасна възможност в 13-ата минута. Стефан Христов успя да се измъкне отляво в наказателното поле, но останал по диагонал сам срещу вратаря, не успя да го преодолее.

След четвърт час игра обаче Черно море най-накрая отговори. След разбъркване и лошо избита топка Радослав Василев остана очи в очи фронтално срещу вратата, но ударът му мина до гредата.

В 34-ата минута Даниел Кутев бе съборен в пеналта от стража на гостите Иван Дюлгеров и спечели 11-метров наказателен удар за своя тим. Зад бялата точка застана Даниел Пеев и не сгреши, за да поведе "тигрите" напред в резултата.

Гостите започнаха убедително втората част и в 51-ата минута можеха да изравнят. Фабио Мартинш сам организира контраатака, която впоследствие завърши с фронтален удар от наказателното поле. Той обаче се отби в страничната греда и Витоша запази вратата си суха.

В 87-ата Георги Божилов пропусна да изравни, след като на метри от вратата стреля с глава, но не намери целта. Така "тигрите" запазиха преднината си и завоюваха първи успех за сезона.

Тимът на Костадин Ангелов ще се готви за решителните баражи за оставане в елита, а Черно море прекъсна серията си от три поредни победи и е на второ място в групата с 40 пункта.