ВИСОКО НАПРЕЖЕНИЕ: Бешикташ се измъкна полусух от ада в Пирея

Взривоопасният сблъсък между Олимпиакос и Бешикташ в Лига Европа приключи при 1:1 в първото си издание на осминафиналите, което се състоя в Гърция. Край пристанището в Пирея турският гранд постигна сравнително добър резултат, който го фаворизира преди реванша в Истанбул.

Гостуващата агитка бе съставена от няколко хиляди души и бе охранявана също от толкова, за да не се стигне до кланета из улиците на Атина.

Очаквано двубоят премина без особени рискове, защото и двамата треньори не желаеха да губят тази вечер. През първата част Бешикташ владееше топката двойно повече, но не създаде нищо опасно пред вратата на домакините.

Олимпиакос също нямаше интересни ситуации преди да се стигне до 36-ата минута. Тогава от нищото гърците спечелиха една безнадеждна топка и последва центриране. Лидерът и звезда на тима Камбиасо нахлу на скорост и майсторски с глава препарира вратаря на гостите.

Бешикташ отговори в 53-ата минута. Тогава стражът на Олимпиакос Леали извърши истинска глупост. Той левашки изрита топката, която попадна в централния нападател на турците Абубакар. Таранът напредна и с хубав изстрел наказа грешката за 1:1

В края на мача Бешикташ имаше удобен шанс дори да победи и да потопи феновете на Олимпиакос в скръб, но това не се случи. Всичко ще се решава на реванша в Истанбул, който ще бъде още по-зорко пазен от полицията, предвид влошените политически отношения между отколешните врагове Турция и Гърция.