Винъс запратена вкъщи на старта, шампионката от US Open също изгърмя

снимка: twitter.com

Миналогодишната финалистка на Откритото първенство на Австралия Винъс Уилямс отпадна още на старта на тазгодишната надпревара. Поставената под номер 5 в схемата американка преклони глава пред намиращата се в прекрасна форма Белинда Бенчич след 3-6, 5-7. На 20-годишната швейцарка й бяха нужни почти два часа, за да победи коравата си съперничка за пръв път от пет опита и да я елиминира.

Първият сет започна с размяна на геймове до 3-3. В седмия гейм обаче Винъс се пропука и изостана с 0:40. Тя успя да спаси първата точка за пробив, но силите й не стигнаха при следващата и така Бенчич направи брейк.

Швейцарката на свой ред изостана с 0:40 и даде надежди на Уилямс, че сетът не е загубен. Бенчич обаче се вдигна и съумя да спаси и трите точки за пробив, а след това при предимство за американката, отрази още един брейкбол, за да поведе с 5-3. Сервирайки за сета, световната номер 78 остави 37-годишната тенисистка на нула.

Втората част стартира с 4 светкавични пробива. Бенчич първа загуби подаването си, а после изравни при сервис на опонентката си. Това се повтори още веднъж, преди резултатът да стане 5-5.

Бенчич поведе с 6-5, а американката трябваше да сервира за оставане в турнира. Тя изостана с 30:40, а швейцарката се възползва още от първия си мачбол, за да триумфира.

В друг интересен двубой шампионката от US Open 2017 Слоун Стивънс отпадна след загуба от китайката Шуай Жан с 6-2, 6-7(2), 2-6. Доминика Цибулкова пък отпадна от Кая Канепи с 3-6, 2-6. Напред продължава шампионката от Ролан Гарос Йелена Остапенко. Латвийката надви Франческа Скиавоне с 6-1, 6-4.