Винъс подчини Возняцки за титла в Оклънд

Винъс Уилямс се нареди сред най-възрастните победителки в организирани от WТА турнири по тенис за жени, след като американката се наложи с 2:6, 6:3, 6:3 над датчанката Каролине Возняцки на финала на надпреварата в Оукланд, Нова Зеландия.

Уилямс, на 34 години, загуби първия сет след досата слаба игра и пет поредни загубени гейма, но постепенно влезе в кондиция и затвори мача в неговата 110-а минута. Тя загуби и подаването си в началото на втория сет, но след това вдигна оборотите и бързо поведе с 4:2, което й даде сериозен аванс в тази част.

Американката затвори втория сет за 38 минути и проби Возняцки в началото на последния сет, за да стигне до сервис-гейм за победата. И въпреки че датчанката спаси три мач-бола, тя изпрати форхенд в мрежата и Уилямс спечели своята 46-а титла от турнирите на WТА.

Само Били Джийн Кинг, Кимико Дате-Крум и Мартина Навратилова са печелили турнири на WТА в по-напреднала възраст от Винъс Уилямс.