Виляреал сбърка срещу Гари Родригес

Виляреал намали шансовете си да пребори Атлетик (Билбао) за 4-ото място в Примера дивисион, след като завърши 1:1 у дома с Елче.

Така Жълтата подводница остана на 7-о място в класирането, на точка след Севиля и Реал Сосиедад, които са пред тях.

След като американският спринтьор Джъстин Гатлин даде символично началния удар на мача, гостите излязоха напред в резултата след половин час. Дамиан Суарес откри резултата от дузпа, която беше отсъдена заради фаул на Жереми Пербет срещу Алберто Ботия.

Нападателят Джонатан Перейра изравни за Виляреал минута преди края на първото полувреме, когато с едно докосване отклони висока топка в мрежата на новаците в Примера.

До края на мача той имаше още три много добри възможности за гол, но ги пропиля.

Бившият футболист на Левски Гари Родригес записа около десет минути за състава на Елче.

Така Виляреал няма домакинска победа от 3-и февруари насам, а Елче с 32 точки заема 15-о място и е на 2 над зоната на изпадащите.