Виляреал измете "Ел Мадригал" с Райо Вайекано

Виляреал се разправи с Райо Вайекано с повече от категоричното 4:0 в в двубой от 37-ия, предпоследен кръг на Испанския шампионат.

Победата бетонира „жълтата подводница“ на седмото място в Примера Дивисион кръг преди края на шампионата. Така още в първия си сезон, след завръщането в елита, Виляреал успя да се класира за Лига Европа. Това е факт, тъй като на финала за Купата на Краля тази година играха Барселона и Реал Мадрид и така седмото място в Ла лига осигури европейска квота.

Тази вечер Виляреал бе господар на своя „Ел Мадригал“ в първото си домакинство след нелепата загуба от Барселона. И разби гостуващият тим от Мадрид.

Икечукву Уче даде аванс на своя тим в 22-а минута, а Бруно вкара втори гол три минути преди края на първото полувреме. През втората част Джонатан Перейра се разписа за 2:0 в 55-а минута, а Жауме Коста оформи крайното 4:0 в 64-а минута.

Домакините пък бяха улеснени от червения картон, който Анитас Арбиля от състава на Райо си изкара в 63-а минута.

Така Виляреал събра актив от 56-точки на седмото място и в последния кръг може дори да гони пета позиция в пряк сблъсък срещу Реал Сосиедад. Баските имат аванс от само две точки, но са и с мач по-малко.

Райо Вайекано е на 11-о място с 43 точки.