Виктория Волей измъчи ЦСКА, „армейците“ все пак бият с 3:1

Шампионът при мъжете ЦСКА надигра трудно Виктория Волей при гостуването си в пловдивската зала „Олимпиада" с 3:1 в мач от 4-ия кръг на Суперлигата. В отделните части резултатът се разви 25:17, 22:25, 25:20 и 25:18 в полза на възпитаниците на Александър Попов, който бе заложил на по-нестандартна стартова шестица.

В другия мач от днес Пирин Балканстрой записа пета поредна победа, след като отнесе Ботев Луковит с 3:0 - 25:17, 25:21 и 25:15.

В игра за българския участник в Шампионската лига се появиха неопитните Георги Манчев, националът Светозар Иванов и Владислав Александров, вместо добре познатото трио - Ивайло Стефанов, Николай и Евгени Иванови.

Първата част започна много силно за домакините от Пловдив, които обаче бързо загубиха инерцията си и инкасираха сериозно изоставане още към второто техническо прекъсване. В последствие превъзходството на „армейците" стана още по-осезаемо с геймът бе затворен с осем точки разлика.

Вторият сет обаче протече по различен начин, като този път Виктория успя да се противопостави успешно на фаворитите - вдъхновени от Петър Бъчваров, „оранжевосините" успяха да заличат пасив от три точки, за да доведат цифровото изражение до 21:21. Разпределителят Евгени Григоров направи серия от 4 поредни сервиса и помогна за спечелването на частта, с което резултатът бе изравнен - 1:1 след 25:22 за Виктория.

За съжаление на домакините, те загубиха без да бъдат надиграни сериозно в третия гейм, който се движеше наравно до 18-ата точка, след което ЦСКА взе лек аванс и успя да го доразвие, за да излезе отново напред - 2:1 след 25:20.

В оказалия се последен четвърти сет Виктория нямаше никакви аргументи срещу гостите си от София, които се възползваха от разочарованието на съперниците си и без проблеми затвориха мача при 3:1 след 25:18.