Робин ван Перси получи един от редките си жълти картони в 75-ата минута на мача на Юнайтед като гост на Суонси.

„Червените дяволи" стигнаха само до реми 1:1, въпреки че имаха купища положения за втори гол след почивката.

Ван Перси нацели напречната греда и имаше още един добър шанс да се разпише, но не това го накара да избухне гневно на терена на „Либърти Стейдиъм".

Четвърт час преди края холандският стрелец потърси саморазправа с Ашли Уилямс и очевидно искаше да „се разбере по мъжки" с него, като дръпна фланелката му и започна да крещи в лицето му.

Причината за гневния изблик на ван Перси бе непохватното отиграване на Уилямс, след като играчът на Суонси с всичка сила изрита топката в главата на холандеца, и то секунда след съдийски сигнал.

Ван Перси беше повален пред наказателното поле и в стремежа си да изчисти топката, Уилямс я прати в тила на съперника си на по-малко от метър дистанция.