Валенсия надви Осасуна с 2:1 и с общ резултат 4:1 се класира на четвъртфиналите в турнира за Купата на краля.

Там „прилепите" очакват победителя от сблъсъка между Реал Мадрид и Селта, в който „кралския клуб" има да заличава пасив от един гол.

В първия мач в Памплона футболистите на Ернесто Валверде бяха победили с 2:0 и се очакваше да нямат особени проблеми с класирането напред, особено с оглед на факта, че в Осасуна са концентрирани основно в битката за оцеляване в Примера Дивисион.

Двубоят на "Местая" бе равностоен, а домакините излязоха напред в резултата в 36-та минута след брилянтно изпълнен пряк свободен удар от Тино Коста.

Попадението във вратата на Андрес Фернандес изключително много усложни задачата на Осасуна, но само минута по-късно обаче възпитаниците на Хосе Луис Мендилибар успяха да изравнят с гол на Хосеба Йоренте, който бе изведен по прекрасен начин от Нано и не пропусна да накаже Висенте Гуайта за 1:1.

През втората част и двата тима имаха шанса да стигнат до победата и точно, когато изглеждаше, че битката ще завърши наравно, влезлият като резерва голмайстор на „прилепите" Роберто Солдадо се разписа във вратата на Фернандес и донесе успеха на своите.

Така, в рамките на малко повече от месец, Валенсия записа три успеха над тима на Осасуна - два в турнира за Купата на Kраля и един в Примера Дивисион.

szólj hozzá: Valencia vs Osasuna 2:1 GOALS HIGHLIGHTS