Валенсия изригна в дербито на 32-ия кръг в Примера дивисион и разгроми с 5:1 четвъртфиналиста в Шампионската лига Малага.

Двата по-малки евробойци на Испания трябваше да си спретнат жестоко дерби на „Местая", но домакините напълно елиминираха подобна възможност в рамките на 6 минути, когато нанизаха цели 4 гола.

Така „прилепите" унищожиха един от основните си съперници в Ла Лига, като благодарение на успеха вече са на 5-то място еднолично с 53 точки. 6-ти остава Малага с актив от 50, но тимът така или иначе е наказан и изваден от участие в европейските клубни турнири от следващия сезон.

В 25-ата минута Даниел Парехо даде начало на голеадата на Валенсия. Той получи подаване на границата на пенала, справи се елегантно с двама противници и с мощен изстрел откри резултата - 1:0.

В 28-ата Али Сисоко сложи топката на главата на Роберто Солдадо, който от близка дистанция нямаше как да сбърка за 2:0.

В 30-ата Валенсия получи правото да изпълни дузпа, като основният реализатор Солдадо няма навика да пропуска подобни положения - 3:0.

В 31-ата пък устремът на „прилепите" ги изведе до 4-то попадение в мрежата на безпомощните андалусци. Жонас направи страхотен пробив и отправи не по-малко добър удар, който бе париран от стража на Малага, но при добавката Серхио Каналес направи 4:0.

Баптища от фаул върна частица от честта на гостите в самия край на полувремето, намаляйки до 4:1.

Крайното 5:1 обаче бе оформено от Евер Банега в 56-ата минута, с което зрителите на „Местая" окончателно изпаднаха в екстаз.

Valencia 5-1 Malaga Highlights 20/04/2013by ifichannel