(ВИДЕО) Тигри схрускаха шампиона Лестър в откриващия мач на Висшата лига с чудесни голове

Намиращият се в трудно състояние Хъл Сити сензационно победи Лестър с 2:1 в първи двубой от първия кръг на сезон 2016/17 в английската Висша лига, игран на стадион "КСОМ".

Шампионите бяха много по-добри през първото полувреме, но не успяха да вкарат положенията си и бяха наказани в добавеното време. Ернандес и Диоманде стреляха едновременно от въздуха и топката влетя в мрежата зад Шмайхел. Секунди след почивката момчетата на Клаудио Раниери получиха право да изпълнят дузпа и Рияд Марез не сбърка, но десетина минути по-късно Робърт Снодграс върна аванса на своите с прекрасно изпълнение.

Така за първи път от създаването на Висшата лига действащият шампион започва сезона с поражение. В досегашните случаи първенците бяха постигнали 19 победи и 4 ремита. Преди днешния двубой Хъл Сити разполагаше само с 13 здрави играчи от първия отбор, а за капак тимът няма постоянен мениджър и единственият във Висшата лига този сезон, който не е направил нито една покупка.