снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Станислав Манолев реализира по великолепен начин първия си гол с екипа на ПСВ Айндховен през този сезон в може би последния си мач за холандския тим.

Бившият десен бранител на Пирин даде тонус на „филипсите" да постигнат изразителна победа с 4:0 като гост над непретенциозния Райнсбургсе Бойс в осминафинален двубой за Купата на Холандия.

С прекрасен изстрел от далечна дистанция Манолев даде аванс на ПСВ още в 4-ата минута, което може да се окаже последното му запомнящо се действие с екипа на „червено-белите".

Самият Манолев започна като титуляр едва за трети път през сезона и за първи в турнира за Купата, като има 1 мач за първенството и 1 в Лига Европа.

Иначе в Ередивизи той веднъж е влизал като резерва, а в евротурнирите - 2 пъти, но вече след като ПСВ загуби шансове за прескачане на груповата фаза.

Звездата на Айндховен Тим Матавц удвои преднината на тима в 22-ата минута, а само 4 по-късно направи резултата класически.

Кевин Строотман оформи крайното 0:4 и по този начин без никакви проблеми ПСВ се класира за четвъртфиналите за Купата на Холандия.

Според различни информации Манолев може да продължи кариерата си в елитния испански Еспаньол.

Други източници твърдят, че българският национал може да подпише с някой от московските грандове в Премиер лигата.

Торино също е готов да избави Манолев от заточението, на което беше подложен през есента в ПСВ, въпреки че с екипа на националния отбор се представяше блестящо.