Новите звездни попълнения на Тотнъм Роберто Солдадо и Паулиньо индикираха, че ще правят всичко възможно през новия сезон, за да накарат феновете да забравят за Гарет Бейл.

„Шпорите" пометоха грузинския шампион Динамо (Тбилиси) с 5:0 в първия мач от плейофите на Лига Европа и вече нищо не може да ги спре от участие в груповата фаза на турнира.

Испанският национал Роберто Солдадо, закупен от Валенсия за 26 милиона паунда, реализира 2 от попаденията за новия си клуб. Припомняме, че именно изстрел от дузпа на бившия „прилеп" донесе 3 точки на Тотнъм в първия кръг на английското първенство при победата с 1:0 като гост на новака Кристъл Палас.

Освен Солдадо, прекрасно впечатление направи и бразилската перла на „шпорите" Паулиньо, който продължи да демонстрира отлична форма, след като се представи блестящо с екипа на „селесао" в кампанията за Купата на конфедерациите.

Иначе резултатът беше открит в 12-ата минута от младока Андрос Таунсенд, който според медиите в Англия ще представлява сериозна конкуренция за Аарън Ленън на десния фланг.

Това не е особено приятна новина, предвид възможността „шпорите" да привлекат българския талант на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев.бприпомня, че днес стана ясно за интереса на бивш европейски клубен шампион към перлата на „канарите".

Паулиньо увеличи аванса на Тотнъм в 44-ата минута, а Солдадо реализира в 58-ата и 68-ата минута.

Между попаденията на испанеца се разписа и Дани Роуз, който също се представи отлично на десния бек и беше основен източник на заплаха към противниковата врата.

Въпреки че през първото полувреме имаха трудности в създаването на положения (и въпреки това вкараха два гола), след почивката "шпорите" откриха правилния начин да притесняват съперника - главно чрез центрирания и пробиви по фланговете.

Реваншът е след седмица на "Уайт Харт Лейн", а през уикенда за Тотнъм предстои домакинство на Суонси във втория кръг на Премиърлийг.