(ВИДЕО) Сити на Пеп би с нелеп автогол слабака Съндърланд

Чудо спаси Ман Сити от грешен старт във Висшата лига вкъщи срещу слабака Съндърланд. Пеп Гуардиола дебютира като мениджър на "гражданите" с домакинска победа с 2:1 над 'черните котки".

Джърмейн Дефоу смълча трибуните на „Итихад“ в средата на второто полувреме, след като Серхио Агуеро бе дал аванс на „гражданите“ от дузпа още в началото на мача. Тогава на терена се появи юношата на Манчестър Юнайтед Пади Макнеър, който оправи работата за „гражданите“ с автогол в 86-та минута.

Така Макнеър отне първа точка на Съндерланд и завърналият се във Висшата лига мениджър Дейвид Мойс.

Манчестър Сити – Съндерланд 2:1

1:0 Серхио Агуеро 4‘-дузпа

1:1 Джърмейн Дефоу 71‘

2:1 Пади Макнеър 86‘

Манчестър Сити: Кабайеро, Саня, Стоунс, Коларов (80 – Ихеаначо), Клиши, Фернандиньо, Силва (64 – Делф), Стърлинг, Де Бройне, Нолито (58 – Навас), Агуеро

Съндерланд: Маноне, Аанхолт, Коне, Кабул, Лав, Родуел, О‘Шей, Гууч (65 - Хазри), Уатмор (65 – Янузай), Борини, Дефоу (83 – Макнеър)