(ВИДЕО) Селтикс дръпна с 2-0 срещу Кавалиърс, трипъл-дабъл на ЛеБрон не помогна

Бостън поведе с 2-0 в срещу Кливланд във финалната серия на източната конференция. „Келтите“ спечелиха и втория си мач у дома, този път със 107-94. Гостите водеха до средата на третата четвърт, но след това съперникът им направи обрат.

Най-резултатен за успеха бе Джейлън Браун с 23 точки. За Кливланд Леброн Джеймс избухна с трипъл-дабъл от 42 точки, 12 асистенции и 10 борби.

Подемът в играта му обаче бе помрачен от неприятен момент. 3:50 преди почивката той се сблъска с Джейсън Тейтъми удари челюстта си в рамото му. Краля напусна игрището за около две минути, след което продължи мача. След срещата от клуба съобщиха, че Джеймс има изкълчване.

Следващият мач от серията е в събота срещу неделя през нощта българско време в Кливланд.