(ВИДЕО) Селски кютек на Лаута между агитките и 3 точки за ЦСКА-София

ЦС-София нанесе трета поредна загуба на Локо Пд в мач Лаута, който ще помни дълго заради невижданите ексцесии, които станаха в края на първото полувреме. Тогава поредната нагла проява на фенове на "смърфовете" предизвика масив бой, в който се включиха стотици. Знаме на ЦСКА-София бе откраднато в типичен стил на ултрасите на Локо. Това отприщи гнева на столичани и те разрушиха ограда. от плолуката десетки от тях нахлуха на пистата и на терена. Фенове на Локо също се втурнаха и се стигна до селски кютек с доста ранени и арестувани. Мелето продължи 5 минути, а после още 15 съдията и играчите се криха в съблекалните. След това срещата бе подновена

Срещата започна с натиск на гостите. В 5-ата минута те получиха право да изпълнят фаул пред наказателното поле на смърфовете за нарушение на Кики срещу Каранга. Кирил Десподов стреля опасно, но Диао изби. В 22-ата минута и Тиаго обстрелва вратата на смърфовете след изпълнение на пряк свободен удар, но изпрати топката над напречната греда.

В 30-ата минута Кристиян Малинов стъпи върху корема Дани Кики и халфът на червените трябва да е благодарен на съдията, че видя само жълтия цвят. Пет минути по-късно гостите откриха резултата. Кирил Десподов стреля от фаул, Диао не се намеси добре и позволи топката да влети в неговата мрежа.

Три минути след началото на втората част стражът на домакините Диао направи нова глупост, след като хвана топката с ръце извън наказателното поле. Последва центриране към Лое, който реализира. Попадението обаче бе отменено след сигнал за нарушение на главния съдия, който прецени, че халфът е вкарал с помощта на дясната ръка.

В 58-ата минута Локо за малко не изравни, когато футболист на домакините засече от 4-5 метра с глава центриране почти от центъра, но изпрати топката право в ръцете на Черниаускас.

До края гостите не допуснаха изненади и заслужено биха, скоето се приближиха само на точка от лидера Лудогорец, който обаче утре е домакин на аутсайдера Витоша.