Русия се разправи с Израел по безапелационен начин в Санкт Петербург на стадион „Петровски" и победи с 3:1 в първи мач за деня от световните квалификации за Мондиала в Бразилия.

„Сборная" се възползва по най-добрия начин от факта, че временният лидер в Група F Португалия почива в днешния поток от срещи и окупира отново върха в класацията след изиграването на 8 мача.

Русия има 18 точки след 6 победи и 2 поражения, докато Португалия е със 17 и засега се намира комфортно на втора позиция. Днешната жертва на „сборная" Израел също продължава да има надежди за класиране на бараж, независимо, че в миналия кръг се изложи при 1:1 с Азербайджан.

Израел има 12 точки и изостава с 5 от втория Португалия, така че теоретично продължава да бъде в борбата за баражите.

Руснаците обаче нямаха никакви проблеми да материализират превъзходството си през второто полувреме на стадион „Петровски", след като преди почивката действията им не бяха особено ефективни.

С два бързи гола след подновяването на играта обаче домакините елиминираха интригата и обезсърчиха съперника си.

Първо в 49-ата минута Василий Березуцкий откри резултата, а 3 по-късно вторият нападател в схемата на Фабио Капело - Александър Какорин покачи преднината на „сборная".

Какорин е важна част от селекцията на Русия в квалификациите за Мондиал 2014, защото това бе неговото 4-то попадение в 6-тото му появяване в игра с националната фланелка.

В 73-ата минута Захави извърши нарушение в наказателното поле на гостите и реферът отсъди дузпа за „сборная", която обаче беше пропусната от Роман Широков. При добавката обаче най-съобразителен се оказа Глушаков, за когото не бе трудно пред опразнената врата да направи резултата 3:0.

В даденото от съдията продължение Захави се реваншира за дузпата с почетен гол в мрежата на Игор Акинфеев за крайното 3:1.