снимка: Guliver/Getty Images

Реал Мадрид отново не можа да избегне прокобата на Андалусия и регистрира поражение при визита на 4-ти съперник от тази област - Гранада. След като беше повален от Бетис, Севиля и Малага, сега „белия балет" отстъпи с 1:0 на скромния си опонент, а сензационно автор на гола стана Кристиано Роналдо.

Португалската суперзвезда се оказа на неправилното място в неправилното време - в 21-ата минута CR7 посрещна с глава центриране от корнер и с гръб към вратата насочи без да иска топката в собствената си мрежа неспасяемо за вратаря Диего Лопес.

До края на срещата имаше достатъчно време за отговор, но за пореден път „кралския клуб" не можа да създаде достатъчно положения (в този мач нито едно чисто), за да отговори подобаващо на предизвикателството.

Роналдо и компания не можаха да щурмуват вратата на съперника достатъчно качествено, за да застрашат мрежата на Гранада. В крайна сметка стихийният натиск на „белия балет" се оказа безплоден и за пореден път през кампанията Жозе Моуриньо и компания допускат загуба далеч от дома.

Така Реал Мадрид остава с актив от 43 точки и от утре може да изостава с цели 18 пункта от лидера Барселона. Атлетико (Мадрид) е на втора позиция с 47 и също мач по-малко от „лос кулес".

Гранада успя да зарадва привържениците си на „Естадио Нуево лос Карменес" и вече има 23 точки, с които се изравнява със Сарагоса на 15-тото място в Ла Лига.

Диего Лопес започна като титуляр във втория си мач за Реал Мадрид и още в 6-ата минута имаше поводи да се намесва, когато Шаби Алонсо върна нескопосано към него и топката се насочи заплашително към вратата. Лопес с блестяща реакция и шпагат спаси кълбото и изби в тъч.

В 19-ата минута защитата на Реал се пропука отляво и това позволи на Аранда да напредне по дясното крило и да центрира заплашително в малкото наказателно поле, където Алваро Арбелоа с блестяща намеса изчисти в корнер.

Арбелоа протестираше бурно срещу решението на страничния съдия да не вдигне засада, но повторенията доказаха, че именно бранителят на Реал е покрил играчите на Гранада.

При центрирането от корнера се случи нещо изключително - Кристиано Роналдо посрещна кълбото на първа греда и някак с глава успя да го насочи неспасяемо за слисалия Диего Лопес - 1:0 за домакините и автогол на португалската суперзвезда.

Срещата с Гранада бе под номер 601 в кариерата на Роналдо и за първи път във футболния си живот той отбелязва в собствената си врата. В социалните мрежи моментално започнаха иронични подмятания, че CR7 просто е искал да добави Реал Мадрид към списъка с отборите, срещу които се е разписвал.

Роналдо имаше шансове да се реваншира на съотборниците си, защото на два пъти бяха отсъдени преки свободни удари на около 25 метра от вратата, но той така и не нацели рамката.

„Белия балет", който играеше с резервните си тъмнозелени екипи, не успяваше по никакъв начин да отговори на предизвикателството на Гранада. Нито едно голово положение не беше създадено пред вратата на Тоньо, като едва в 42-ата минута Сами Кедира получи шанс да изравни след груба грешка в защитата, но прати удара си извън вратата.

След почивката нервността в действията на играчите на „кралския клуб" продължи, а Роналдо като че ли бе най-припряният от състезателите на Жозе Моуриньо. Хосе Кайехон и Карим Бензема влязоха на терена на мястото на Кедира и Игуаин.

Роналдо отправи първия опасен удар по посока вратата на Тоньо, но стражът на Гранада успя да парира майсторски в корнер. Въпреки това, както често се случва при визитите на Реал на по-слаби отбори този сезон, чистите ситуации срещу сгъстена защита просто не идваха.

Домакините малко владееха топката, но опитваха да организират контраатаки, които да им донесат втори гол във вратата на Диего Лопес. На другата половина се залагаше повече на центрирания от фланговете, които обаче единствено повишаваха напрежението върху нападателите на „белия балет", защото не ги намираха.

Карим Бензема имаше златен шанс да изравни в последните секунди, но и той се провали пред гола.

Taка последният съдийски сигнал донесе облекчение на домакините, а за Мадрид остана поредната горчилка от разочарованието на загубата.

Granada 1-0 Real Madrid 02.02.2013 ourmatch.netby ourmatch