Милан претърпя неприятно поражение с 0:3 от Каен в приятелски мач, с който наставникът на „росонерите" Масимилиано Алегри се опита да запълни дупката в програмата на тима предвид паузата за световните квалификации.

Заради големия брой мъжки, младежки и юношески национали, които не са на разположение на треньора, в състава на италианския тим личаха имената на резервните футболисти.

Единственият светъл лъч в играта на „росонерите" бе представянето на вратаря Габриел, който въпреки че допусна цели 3 гола, предотврати далеч по-тежък разгром за 18-кратните шампиони на Италия.

Апиа в 3-ата, Духамел в 17-ата и Койта в 55-ата минута донесоха успеха на домакините от Каен. Защитата на Милан играеше трагично през по-голямата част от срещата, като бе съставена от квартета Ронданини, Кристиан Дзакардо, Филип Мексес и Кевин Констант.

След почивката в ариегарда се включиха и невръстните Пасифико и Вергара, но ситуацията не се промени към по-добро. В халфовата линия оперираха Мастали, Антонио Ночерино, Урби Емануелсон и Кристиан Сапонара, докато по-напред бяха изнесени Мбайе Нианг и Алесандро Матри.

През второто полувреме Алгери даде шанс за изява и на Ди Молфета, Черигой и Клаверия, които не промениха положението на терена.