Снощи Милан надигра и надви Барселона с 2:0 като си осигури страхотна възможност да продължи на четвъртфиналите в Шампионската лига.

Двете попадения за „росонерите" бяха дело на Кевин-Принс Боатенг и Съли Мунтари.

Голът на ганайския футболист в 55-та минута обаче предизвика сериозно спорове от щаба на Барселона и може да бъде определен като доста дискусионен заради съмнение за играта с ръка на Кристиан Сапата миг преди Боатенг да прати кълбото в мрежата на Виктор Валдес.

Първоначално Рикардо Монтоливо отправи силен изстрел, топката първо рикошира в рамото Жорди Алба, а след това и в Сапата преди Кевин-Принс да покаже съобразителност и да реализира.

Още преди ганаецът да стреля футболистите на Барселона започнаха да жестикулират към съдията, показвайки, че е имало игра с ръка. Крейг Томпсън обаче прецени, че нарушение на правилата няма и зачете попадението. Споровете дали решението му е правилно обаче останаха.

Sporta.bg ви предлага видео, в което сами може да прецените дали топката удря ръката или главата на Кристиян Сапата и имат ли основание от Барселона да протестират срещу съдийското решение или голът на Милан е абсолютно редовен.