Блазие Матуиди се превърна в герой за ПСЖ тази вечер, след като неговото попадение в 45-ата минута донесе ценния успех на неговия тим при домакинството на лидера в класирането на Лига 1 Лион.

Тази победа на клуба от столицата направи нещата в челото доста интересни, след като Ибра и компания изскочиха само на две точки зад лидера и свой противник в днешната среща. Лион има 37 точки, докато тези на ПСЖ са 35, а с толкова е и Олимпик Марсилия.

Срещата започна много равностойно, като първо Пасторе и Лавеци имаха шансове пред себе си, но след това Лион на свой ред пропусна две страхотни ситуации чрез Гомис и Лопес. Особено опасно за ПСЖ беше в 27-ата минута, когато Лисандро беше изведен чудесно в наказателното поле, но неговият удар срещна десния страничен стълб.

Играта се поуспокои след пропуска на Лопес, като домакините владееха повече топката, но не успяваха да реализират. Всичко това се промени в продължението на първата част.

ПСЖ започна атака от своята половина, която първоначално не вещаеше кой знае каква опасност, но топката бързо стигна на дясното крило, където беше Златан Ибрахимович. Той центрира в наказателното поле, където беше Матуиди, който с глава реализира решителното попадение в срещата - 1:0 за вицешампиона.

През второто полувреме възпитаниците на Карло Анчелоти владееха положението на терена и не позволиха на Лион да отправи точен удар до края на срещата, въпреки че Гомис на два пъти беше близо до изравняване. От своя страна Лавеци и Ибра пропуснаха да направят успеха на ПСЖ по-убедителен.

Освен това Лион за първи път от 5 мача насам не успява да се разпише в противниковата врата, докато домакините спазиха традицията да не допускат обрат, когато вече са повели в резултата.

szólj hozzá: PSG vs Olympique Lyon 1:0 Matuidi