Световният и европейски шампион Испания изпълни заканата си и измъкна минимална победа с 0:1 от Франция на "Парк де Пренс", изкачвайки се на върха в класирането на група I от световните квалификации за Мондиал 2014 в Бразилия.

След равенството у дома 1:1 с Финландия "ла фурия" се закани, че ще търси задължителен успех над "петлите", който в крайна сметка дойде след попадение на Педро в 58' - единственият гол в чакания с интерес сблъсък.

Това върна и поразклатените позиции на Испания, която беше пред угрозата да остане втора при провал във Франция, но вече е едноличен лидер с 11 точки, а домакините изостанаха на 1 при изиграни 6 срещи до момента. Вторият в класирането ще трябва да играе бараж за класиране на световното първенство.

Възпитаниците на Висенте Дел Боске показаха защо ги смятат често за непобедими, като позволиха на Франция да стигне само до една добра ситуация за гол - в 39' Рибери се отскубна с добро движение от защитата, но при второто докосване не укроти топката и ударът му бе париран от титуляра в днешната среща Валдес. Преди тази ситуация Шави и Педро се отчетоха с пропуски за своя тим.

През втората част испанците вдигнаха оборотите, а в 58' минута Начо Монреал пусна страхотен пас за Педро в наказателното поле, а каталунецът изпревари Патрис Евра и въпреки намесата на Лорс топката все пак премина голлинията - 0:1 за иберийците.

"Петлите" се събудиха след гола и натиснаха своя съперник, който до края на мача изпусна едно единствено положение чрез Педро. Защитата на Испания обаче играеше отлично в срещата и не допускаше бързоногите играчи на Дешам да ги застрашат.

В 80-та минута двубоят изглеждаше приключил, след като Погба си изкара нелеп червен картон за две ужасяващи нарушения в рамките на само 1 минута. Въпреки това Франция пропусна да изравни на няколко пъти, а Валдес се превърна в герой, след като в 87' Валублена центрира към Матуиди, който насочи топката в очертанията на вратата, но каталунският страж с феноменален рефлекс опази трите точки на Испания.

szólj hozzá: France vs Spain 0.1 Pedro