снимка: partizan.rs

Цървена звезда победи шампиона и лидер в класирането Партизан с 1:0 в голямото дерби на Белград и на сръбския футболен шампионат. Двубоят очаквано беше съпътстван от различни инциденти.

В началото на второто полувреме привърженици на Партизан хвърлиха сигнални ракети към пистата, използваха различни запалими предмети и предизвикаха огромен пожар.

Съдията Милорад Мазич прекрати мача за 10 минути, вследствие на дима. На стадиона на Партизан имаше над 40 хиляди зрители. Две пожарни коли успяха първо да потушат пламъците.

Още преди пожара феновете на Партизан предизвикаха безредици на трибуните, като започнаха да се замерят с факли помежду си, посочва БТА.

Отборът на Цървена звезда доминираше в двубоя. Тимът стигна до успеха благодарение на автогол на защитника на Партизан Милан Обрадович, който в 18-а минута с глава преодоля собствения си вратар Владимир Стойков.

Партизан остава лидер в класирането с 21 точки от 11 мача, само на точка пред Цървена звезда и Войводина. Цървена звезда можеше да отбележи и втори гол, но Ненад Милияш уцели гредата, а удар на нигерийския нападател Абиола Дауда мина над гредата.

Стойкович спаси удар а Филип Касалица в 53-а минута, а след прекъсването от 10 минути темпото на игра спадна.

"Трябваше ни малко късмет, за да отбележим гол, но аз мисля, че играхме много добре след гола. Това беше много напрегнат мач. Не беше най-доброто дерби, което някога се играло.

Ние наистина трябваше да спечелим и не можехме да рискуваме, каза треньорът на Цървена звезда Славиша Стоянович на пресконференцията след мача.

"Не показахме възможностите си и сами сме си виновни за загубата", коментира наставникът на Партизан Вук Рашович.