Нюкасъл и Челси предложиха много емоции на препълнения стадион „Сейнт Джеймсис Парк" и изнесоха един от най-качествените сблъсъци в Премиършип през сезона.

Домакините успяха да изтръгнат победата след пълен обрат от 1:2 до 3:2, като финалният и решителен удар бе нанесен от Муса Сисоко в 92-ата минута.

Преди това Йонас Гутиерес бе дал аванс на „свраките" в 41-ата минута, а бившият ас на тима Демба Ба, вече с екипа на съперника Челси, счупи носа си и беше заменен принудително от Фернандо Торес.

Франк Лампдар с фамозно изпълнение в 55-ата минута възстанови равенството, а в 61-ата Хуан Мата се завърна победоносно с добре изработен гол за 1:2. Тогава настъпиха миговете на величие за Муса Сисоко, който първо изравни в 68-ата, а в заключителните секунди донесе престижна победа за домакините.

Благодарение на трилъра от 25-ия кръг в Премиършип Нюкасъл вече има 27 точки и се отдалечи от опасната зона на изпадащите на цели 6 пункта. Челси пък регистрира поредно разочарование в щурма си към първото място, което вече е мираж за все още действащия европейски шампион.

„Сините" от Лондон са на 13 точки от лидера Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко, след като активът на Рафа Бенитес и компания остава 46. Ако Тотнъм спечели двубоя си от кръга, ще се доближи до Челси само на 1 пункт в битката за третото място.

Така „сините" вече имат само 1 победа в последните си 3 мача, което значително намалява шансовете им да се включат в борбата за шампионската титла. Отново направи впечатление голямата зависимост на тима от представянето на Хуан Мата и Франк Лампард, които отново бяха главните герои в синьо.

Лампард се разписа за 10-ти път в последните 12 мача за Челси, като в същото време ще остане в историята като първият полузащитник с повече от 10 попадения в 10 поредни сезона в Премиършип.

Единственият играч с повече от 10 гола в 11 поредни сезона е Алън Шиърър, легенда на Нюкасъл и националния отбор на Англия. Неговото постижение обаче може да остане непокътнато, защото Лампард вероятно няма да остане на „Стамфорд Бридж" след края на кампанията.

Мата пък е играл основна роля в цели 19 гола (на 10 е автор, на 9 е подал) в 20-те си появявания на терена за „сините".

Нюкасъл пък бе вдъхновен от Муса Сисоко да постигне втора поредна победа в първенството, което се случва за първи път от цели 11 месеца - запоследно през април 2012-та „свраките" спечелиха 6 точки от два поредни кръга.

Също така за първи път от 27 месеца Нюкасъл прави обрат, за да спечели мач от Премиършип - за последно през октомври 2010-та "свраките" спечелиха по такъв начин срещу Уест Хям с 2:1.

Муса Сисоко започна по най-добрия начин с да изгражда авторитет с екипа на Нюкасъл и донесе драматичен успех над Челси още във втория си двубой. Така французинът изравни постижението си през този сезон с екипа на Тулуза, за когото имаше 2 гола в 19 срещи досега.

Newcastle vs Chelsea 3:2 GOALS HIGHLIGHTSby UCL2410